Ceremonia de predare a mandatului
Data: 6 Jun 2014

CEREMONIA DE PREDARE A MANDATULUI 2014-2015, DE CĂTRE PAST PRESIDENT, DORINEL MODREANU CĂTRE ELENA STOICA, PREȘEDINTE ÎN FUNCȚIE

În cadrul acestei manifestări au participat aproape toți membrii, s-au prezentat principiile ce guvernează Rotary, s-au împărțit fanioane și insigne cu însemnele ROTARY INTERNATIONAL.

De asemenea, atmosfera a fost întreținută printr-un recital memorabil susținut de Fuego, care a cântat pentru cei pe care i-a mai vizitat, el participând la mai multe manifestări ROTARY.  Totodată, a fost unul dintre vectorii de imagine ai districtului 2241 în cadrul campaniei de nivel mondial – END POLIO, de eradicare a poliomelitei. La eveniment a mai participat și asistentul de guvernator în funcție – VASILE POPA.