Predare mandat an rotarian 2023-2024
Data: 28 Jul 2023

Anul rotarian are un specific anume, el nu începe la fel ca noul an calendaristic, ci mereu la 1 iulie. Sub sloganul ”CREATE HOPE in the WORLD” a început anul rotarian 2023-2024, marcat de Rotary Club Focșani ”Varana” cu o frumoasă festivitate de predare a mandatului. Astfel, s-a deschis o noua filă a istoriei Clubului Rotary din Focșani, cu noi planuri și proiecte, sub mandatul președintelui 2023-2024 dl. Cătălin Vrabie.

Cu speranța că și în acest nou an rotarian vor fi realizate cât mai multe proiecte menite să ajute comunitatea noastră, credem că obiectivele îndrăznețe, prietenia, bunăvoința și lucrul în echipă vor fi în continuare baza tuturor activităților pentru construirea scopului comun Rotary.