Clubul Interact Focsani

Interact, un club creat sub egida Rotary, are ca obiectiv organizarea de acțiuni culturale și social-umanitare în scopul dezvoltării comunității noastre. Interact este serviciul Rotary Internațional pentru tinerii cu vârste între 12 și 18 ani. Peste 200.000 tineri din întreaga lume fac parte acum din marea comunitate a cluburilor Interact.

Obiective:
– sprijinirea copiilor talentați;
– cresterea nivelului sănătății;
– promovarea culturii, a sportului și a valorilor fundamentale ale societății;
– îmbunătățirea calității mediului.

Proiectele realizate se pot vedea AICI.

Membri: Georgiana Vulcan, Bianca Cherciu, Monica Florea, Bogdan Neacsu, Ene Razvan, Emilia Munteanu, Razvan Matisan, Ana Hornea, Sorina Ticau, Adrian Rosca, Dragos Ionita, Ingrid Ciobotaru, Mihnea Stefan, Daniela Staruiala, Bogdan Dimitriu, Miruna Olteanu, Razvan Morcov-Pahoncea, Alexandru Stan, Andrada Nebuneli, Andrada Mocanu, Alina Iacob, Beatrice Murgu, Beatrice Dulgheriu, Adrian Croitoru, Denisa Opris, Teo Bentz, Ilinca Popescu, Rafaela Ciobanu, Raluca Balan.
Presedinte: Alexandra Dumitru
Vicepresedinte: Stanca Andreea
Vicepresedinte: Elena Ilaria Morcov-Pahoncea
Secretar: Rareș Ionuț Vrăjitoru