Ziua Copilului
Data: 1 Jun 2022

1 Iunie din acest an a venit cu o însemnătate aparte pentru 16 copii din Focșani și din alte localități învecinate, copii frumoși cu rezultate bune la învățătură dar cu o situație materială precară.

Alături de membrii Rotary Club Focșani ”Varana”, care le-au făcut o surpriză de Ziua Copilului, aceștia au mers la cumpărături în magazinele din Focșani Mall din care și-au cumpărat ceea ce și-au dorit, Clubul Rotary Varana asigurând un buget de cumpărături pentru fiecare copil în parte.

Cu speranța că această acțiune a adus zâmbetul pe chipul lor, le urăm tuturor copiilor, mai mici sau mai mari, o cât mai frumoasă zi de 1 Iunie! 😊