Trofeul Rotary-Head ediția a VI-a în formatul actual (a XV-a ediție all time)
Data: 20 May 2019

Trofeul Rotary-Head, ajuns anul acesta la cea de-a VI-a ediție în formatul actual (a XV-a ediție all time). Turneul a avut loc în perioada 18 mai – 24 mai 2019. Concursul a fost organizat pentru Categoria I Nat. la categoriile U12 și U16.

Ca în fiecare an, Rotary Club Focșani “Varana” a fost partener al Trofeului Rotary-Head, o competiție care promovează dezvoltarea comunității prin acces la sport și educație non-formală.