Nimic nu este mai frumos decât zâmbetul unui copil!
Data: 1 Jun 2021
Și în acest an, de 1 Iunie (Ziua Mondială a Copilului), membrii Rotary Club Focșani ”Varana” au adus zâmbetul pe chipul a 14 copii frumoși  🙂, cu rezultate foarte bune la învățătură dar cu o situație materială precară.
Copiii au fost la cumpărături alături de membrii Clubului în magazinele din Focșani Mall și au primit fiecare suma de 300 de lei din care și-au cumpărat ceea ce și-au dorit.
Acești copii, pentru care ziua de 1 Iunie din acest an a avut o însemnătate aparte, sunt elevi din localitățile Focșani, Jorăști, Milcovul, Pufești, Nănești, etc.