La teatru de Ziua Copilului
Data: 10 Jun 2022

Un alt eveniment sprijinit de Rotary Club Focșani ”Varana” cu ocazia Zilei Copilului din acest an a fost organizat duminică 5 iunie la Teatrul Municipal ”Mr. Gh. Pastia” unde 37 de copii însoțiți de 13 adulți au vizionat piesa ”Cu…Păcală”. A fost un moment deosebit pentru cei mici, cu un joc sclipitor al actorilor, presărat cu hohote de râs din partea publicului.

Copiii prezenți la piesa de teatru au venit din Focșani, Broșteni, Milcovul, Poiana Cristei, Câmpineanca, Vânători și Pufești, iar la final au primit pachete cu dulciuri și sucuri, dar și vouchere cadou la un magazin de articole sportive.

A fost o duminică frumoasă de care s-au bucurat atât copiii participanți cât și membrii Clubului Rotary Varana.