”Festivalul Copilăriei” – ediția I
Data: 31 May 2022

Rotary Club “Varana” Focșani a contribuit prin achiziționarea cărților oferite ca premiu copiilor care au participat la prima ediție a “Festivalului Copilăriei” organizat de Grădinița cu Program Prelungit nr. 13 din Focșani, un eveniment dedicat zilei de 1 Iunie.

A fost o frumoasă sărbătoare a celor mici care, odată urcați pe scenă, au cântat și dansat cu bucuria copilăriei, pentru toți cei prezenți.

Acesta a fost un alt proiect realizat de Rotary Club Focșani ”Varana”, prin care și-a propus încurajarea actului educational și încurajarea copiilor de a frecventa grădinița cu drag.