Donație pentru Spitalul Militar din Focșani
Data: 23 Oct 2019

Într-un alt demers important de sprijinire a comunității, Rotary Club Focșani ”Varana” a făcut o donație Spitalului Militar Focșani (spital care deservește probleme medicale pentru trei județe Vrancea, Bacău și Buzău), pe 22 octombrie 2019 inaugurând Compartimentul de recuperare medicală și kinetorapie din cadrul spitalului.

În prezența membrilor Clubului Rotary, a doamnei Rodica Dinuță – Asistent Guvernator și a medicilor din cadrul Spitalului Militar Focșani, s-a donat un aparat de ultimă generație – Tecar 400, fiind primul aparat medical de acest gen pe zona Moldovei, pentru activitatea de recuperare medicală și kinetoterapie.