Daruri de Crăciun
Data: 22 Dec 2016

Cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă, Clubul Rotary VARANA Focșani a adus ceva mai multă bucurie în sufletele unor oameni care, din cauza problemelor de sănătate, a unor situații speciale sau a vârstei mai înaintate, trăiesc și simt altfel această perioadă a anului.

Astfel, duminică 17 decembrie 2016, 80 de pachete cu alimente, sucuri, fructe, dulciuri și alte produse specifice Sărbătorilor au mers către Măicănești la Centrul de Recuperare și Reabilitare Neuropsihiatrică, la Centrul Respiro și la Centrul de Îngrijire și Asistență.

Le dorim multă sănătate și sărbători liniștite acestor oameni simpli cu suflete frumoase!