Concursul interjudețean de book-trailere ”MAKE YOUR MOV(I)E!”
Data: 16 Jun 2017

Concursul interjudețean de book-trailere ”MAKE YOUR MOV(I)E!” și-a încheiat prima ediție pe 15 iunie 2017. Cele 15 echipe (12 participante la concurs) și-au prezentat trailerele, echipele care au lucrat, modalitatea de a transmite mesajul romanului citit printr-un scenariu de film scurt. Au fost trailere foarte interesante, bine lucrate, cu implicare și creativitate din partea echipelor.

Clasamentul concursului este următorul:
Locul I – echipa Infine de la Colegiul Național Unirea din Focșani,
Locul II – echipa Pi Maker de la Liceul Ioan Slavici din Panciu,
Locul III – echipa Balzac de la Liceul Pedagogic din Focșani.

Premiul Special a fost primit de echipa Cartea 3D de la Liceul Emil Botta din Adjud.

Felicitări tututor celor care au participat la concurs, pentru implicare și ambiție, dar mai ales pentru dorința de a citi și de a se regăsi în paginile unui roman!