Bucurie de Crăciun
Data: 23 Dec 2021

Chiar dacă s-a întâmplat cu câteva zile în avans, copiii Grădiniței nr. 13 din Focșani s-au bucurat deja de sosirea lui Moș Crăciun. Alături de membrii Rotary Club Focșani ”Varana”, Moșul a venit cu sacul plin de daruri și a adus zâmbetul pe chipul micuților care, bucuroși, l-au întâmpinat cu cântecele și dansuri vesele.
Într-o frumoasă și animată întâlnire, bucuria apropierea Sărbătorilor de iarnă a cuprins toți copiii care au primit cadouri, aceștia ascultând povestioarele spuse de Moș, în același timp transmițându-i și scrisorile cu ceea ce și-ar dori anul viitor.
”Bucurie de Crăciun” este un nou proiect realizat de Rotary Club Focșani ”Varana” care își propune încurajarea actului educațional, încurajarea și sprijinirea copiilor de a frecventa grădinița cu drag.