Astăzi TU Dăruiești! (16-18 decembrie 2016)
Data: 14 Dec 2016

În weekend-ul  16-18 decembrie 2016 va avea loc o acțiune de colectare de alimente, dulciuri și jucării pentru copii, activitate ce se va realizat în rețeaua de magazine Paco Supermarket. Bunurile strânse vor fi apoi distribuite către familiile defavorizate din județul Vrancea. Este un proiect ce va fi realizat la inițiativa Clubului Rotaract Varana Focșani, în parteneriat cu Clubul Rotary VARANA Focșani și cu sprijinul Clubului Interact Varana Focșani.

Începând de vineri (16 decembrie) ora 16:00 până duminică (18 decembrie) ora 21:00 la intrarea în fiecare magazin Paco vor fi prezenți voluntarii noștri care vă vor sta la dispoziție cu toate informațiile necesare și cu coșurile în care se vor strânge alimentele, dulciurile și jucăriile.

Alimentele și produsele recomandate a fi dăruite sunt:

Făină de grâu, făină de mălai, orez, fasole, ouă, ulei.
Făinoase: paste, pâine, cozonac, biscuiţi, prăjituri.
Lichide: apă plată/minerală, suc, lapte, iaurt.
Conserve: măsline, mazăre, porumb, ciuperci, pate (vegetal), peşte.
Borcan: gem, miere de albine, compot, zacuscă, murături.
Fructe și Legume
Lactate: caşcaval, telemea, brânză topită, unt.
Produse din carne (ambalate).

Vă așteptăm la această acțiune prin care putem aduce puțin mai multă bucurie de Sărbători în casa unor familii defavorizate din comunitatea noastră!