AG Weinberger în concert caritabil la Focșani
Data: 12 May 2016

AG Weinberger a susținut ieri, 12 mai 2016, un concert caritabil organizat de Clubul Rotary VARANA Focșani și Ateneul Popular ”Mr. Gheorghe Pastia”, încasările obținute fiind destinate unei cauze umanitare.

Mr. Blues al României, așa cum este cunoscut, AG Weinberger ne-a purtat printr-o călătorie istorică a muzicii Jazz și Blues, un concert acustic de excepție presărat de piese de colecție, rar auzite, o selecție de bijuterii muzicale pe care în România doar AG Weinberger le cântă.

Îi mulțumim pentru acest deliciu acustic de înaltă expresie artistică și pentru faptul că a venit alături de noi pentru o cauză umanitară.