Rotary VARANA a sprijinit realizarea “Cuibului Democrației” din Focșani
Data: 9 Feb 2016

Clubul Rotary VARANA a sprijinit o frumoasă inițiativă, aceea de a realiza un spațiu dedicat cetățenilor activi din comunitatea noastră.

Proiectul Bibliotecii Județene „Duiliu Zamfirescu” din Vrancea a constat în realizarea unui Cuib al Democrației la Focșani, un spațiu dedicat dezbaterilor, proiectelor, cursurilor, workshopurilor și oricărei idei care se poate dezvolta în proiecte frumoase pentru oamenii din județul nostru.

Cuibul Democrației din Focșani a fost inaugurat pe 9 februarie 2016, în realizarea acestui minunat proiect au venit în sprijin alături de Biblioteca Județeană și Clubul Rotary VARANA Focșani, Fundația Progress, Fundația Autonom Piatra-Neamț dar și voluntari vrânceni de toate vârstele.