Sprijin pentru sportul mintii, sahul!
Data: 25 Nov 2012

Membrii Clubului Rotary VARANA au facut o surpriza sahiștilor Clubului Sportiv Municipal Focșani 2007 și le-au acordat un sprijin material care să îi ajute în pregătirea și antrenamentul lor, un fapt esențial pentru a obține rezultate bune și medalii la competițiile la care aceștia participă.

Pentru că performanțele șahistilor focșăneni sunt deosebite, Clubul Rotary VARANA a oferit o sponsorizare Secției de Șah prin care Clubul Sportiv a achiziționat mobilier, un videoproiector, materiale și echipamente pentru ca activitatea din această secție să se desfășoare în cele mai bune condiții.

Rotary VARANA este alături de acești care practică un sport deosebit, poate unul dintre cele mai dificile pentru că este ”sportul minții”.

Despre acest proiect in presa:

Adevarul, Monitorul de Vrancea, Portal Presa online