Dotare cabinet medical din loc. Coroteni, jud. Vrancea
Data: 25 Jun 2016

Clubul Rotary VARANA Focșani a sprijinit un proiect prin care a fost dotat un cabinet medical în localitatea Coroteni din comuna Slobozia Bradului, județul Vrancea.

Nevoia unui cabinet medical utilat cu instrumentar medical de bază în această localitate era impetuos necesară date fiind distanța relativ mare față de cabinetele și spitalele din Focșani dar și numărul mare pacienți din această localitate.

Membrii Clubului Rotary VARANA au inaugurat acest cabinet medical bine amenajat și dotat cu instrumente medicale moderne, un proiect care vine în sprijinul sănătății comunităților din județul nostru.