Un zâmbet de 1 iunie
Data: 1 Jun 2016

Pentru că nimic nu e mai frumos decât zâmbetul unui copil, pe 1 iunie 2016 (Ziua Mondială a Copilului) membrii Clubului Rotary VARANA Focșani au adus zâmbetul pe chipul a zece copii frumoși, cu rezultate foarte bune la învățătură dar cu o situație materială precară.

Copiii au fost la cumpărături alături de membrii Rotary VARANA la magazinul Carrefour și au primit fiecare suma de 400 de lei din care și-au cumpărat ceea ce și-au dorit.

Acești copii pentru care ziua de 1 iunie din acest an a avut o însemnătate aparte sunt elevi în ciclul gimnazial la școlile generale din Focșani.

ca